HYH © 2021. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kedi veya Köpeğe Kimlik Nasıl Çıkartılır

Kedi veya Köpeğe Kimlik Nasıl Çıkartılır

Teoman Güneş Teoman Güneş -

- 2 dk okuma süresi
32 0
Kedi veya kopege kimlik nasil cikartilir

Kedi veya Köpeğe Kimlik Nasıl Çıkartılır

Kedi veya köpek sahiplendiğinizde ilk yapmanız gereken bir Veteriner Hekime giderek sağlık kontrolünü yaptırmak ve ona bir kimlik çıkartmaktır. Veteriner, dostunuzun yaşına ve sağlık durumuna göre sizlere rutin bakım planlaması çıkaracaktır.

Bu plan dahilinde yapılacak aşılar ve mikroçip uygulaması ile birlikte, aşıların yapılma tarihi ve etiketlerinin kaydedildiği bir karne alacaksınız. Bu karne, dostunuz ile ilgili yapılan işlemlerin düzenli bir şekilde işlendiği, gerektiğinde yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde yanınızda bulundurmanız gereken resmi bir evraktır.

Köpeğinizin veya Kedinizin aşılarını yaptıracağınız Veteriner dostlarınızın kimliğini yani aşı karnesini sizin için hazırlar. Bu belge için yapılan aşılar haricinde ek olarak bir ücret talep edilmez. Yani Kedi ve Köpeğinize kimlik çıkartırken için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sadece yapılan aşıların ücreti ödenir.

Kuduz aşısının yapılmasını takiben aşı karneniz ile beraber kedi veya köpeğinizin kaydının bulunduğunuz belediyeye yaptırmak yasal zorunluluğunuzdur.

Kedi veya Köpeğe Kimlik Nasıl Çıkartılır

Diğer bir önemli konu olan Mikroçip ile ilgili bilgi almak için Mikroçip Nedir? Neden Gereklidir? yazımıza göz atmayı unutmayın!

Kedi ve köpeklerin kimlik sahibi olması ve kayıt altına alınmasına dair yönetmelik

Kedi veya Köpeğe Kimlik Nasıl Çıkartılır

Teoman Güneş
Author: Teoman Güneş

Yurt dışında bir şirkette yönetici olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımı güzel dostlarımıza adadım.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Köpekler Nasıl Yıkanmalıdır

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın